Hakkımda

Aslen Eskişehir’lidir.

Şehrin her iki üniversitesini de denemiştir. @anadolu.edu.tr / @osmangazi.edu.tr

Son 5 yıldır iş dolayısıyla maksimum düzensizliğin en yakıştığı şehirde ikamet etmektedir. @istanbul

Natro ve GroupM tecrübelerinden sonra Çiçek Sepeti’nde kariyerine devam etmektedir.

Ajans tarafında Cnbc-e, NTV, Star TV, Vogue, IKEA, General Electric, Bimeks, Legrand gibi firmaların SEO süreçlerini yönetmiştir.

SEO’ya dair:

SEO’ya ilgi duymaya başladığı yıllar IE7‘nin en stabil tarayıcı olduğu yıllara denk gelir.(serbest çağrışım). Scrapebox  – SeNuke – Xrummer ekolüne kapılıp Caffeine update‘in de birçok sitesini Google’a kurban verdiğinde Black Hat’e tövbe etmiştir.

Google WMT (Search Console) ve Analytics’le haşır neşirdir. Screaming Frog , Ahrefs, Uptime Robot‘un işlevsel olduğunu düşünür. Buzzstream‘i başarılı GroupHigh‘ı pahalı bulur. Searchmetrics grafiğinin manipülasyona açık olduğuna, SEOmonitor’un forecastinin excelde de hazırlanabileceğine inanır.

Google Blog, Marketing Land, SEJ ve Search Engine Roundtable gibi kaynakları sık sık ziyaret eder. Brian Dean‘in mailing tarzını başarılı, John Mueller‘in tweet’lerini muallak, Matt Cutts‘ın challenge’larını ilginç bulur..

Holistic SEO kuramını destekler.

Editöryel becerinin -içerik- ten daha önemli olduğuna inanır.

Yükselen trendle birlikte yapılan agresif link çalışmasının en etkili link building yöntemi olduğunu düşünür.

Kişisel;

Motosiklet aşığıdır. Naked & enduro tarzını sever. “Sistem” kavramını benimseyen Yol Sanatı ekolünden gelen eğitmenleri ve kitapları takip eder. Fırsat buldukça ileri sürüş eğitimleri almaya çalışır.

Portatif Hi-Fi ürünlere ilgi duyar. Çakma odyofildir. Müziği kaliteli ekipmanlarla -kayıpsız formatta dinlemeyi sever. Ama hala Hifiman HM901  +  ie800 ortaklığına o parayı vermeyi düşünmez.

Aklı futbola ermeye başladığından beri Beşiktaş’lıdır. Eski yüzücüdür. Su altı hokeyi ve monopalet takımlarında yer almışlığı da vardır. Sıkı bir Tour de France izleyicisidir.

Yorum Yap

Yorum